iPad 3: Jak szybko jest z iPadem 2? Należy Uaktualnić?

 

Świat brzęczał z podniecenia i oczekiwań, kiedy Apple w końcu zdecydowało się wypuścić iPada 3 w tym roku. Każdy chciał doświadczyć różnic i ulepszeń, jakie to urządzenie będzie miało w porównaniu z drugą generacją iPada, lub powszechnie znaną jako iPad 2. Wszyscy byli podekscytowani wypróbowaniem wyświetlacza Retina, procesora A5X, czterordzeniowego procesora graficznego i innych funkcji, z których iPad 3 był dumny. Apple zawsze dostarczało nowe urządzenia, które zapewniały użytkownikom większą prędkość niż poprzednie.

Dlatego wielu z nas miało jedno pytanie: o ile szybszy jest iPad trzeciej generacji iPada 2? Chociaż iPad 3 wydaje się mieć wiele niesamowitych funkcji obecnych w nim, nie można udzielić odpowiedzi na to pytanie, chyba że zostanie przeprowadzony odpowiedni test porównawczy między dwoma urządzeniami. Tak więc, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak szybko iPad 3 różni się od iPada 2 i czy jest to aktualizacja, z której możesz być dumny, po prostu czytaj dalej!

Wszyscy zgadzamy się, że iPad 3 to tablet, z którym należy się liczyć.

Kiedy Apple wypuściło tę trzecią generację iPada, podniosło poprzeczkę dla przyszłych tabletów, które zostaną wprowadzone na rynek. Wszystkie te rzeczy obiecują nowe wrażenia dla użytkownika, i to jest dokładnie to, co iPad 3 dostarczył, kiedy został wydany. Wróćmy do tego, co wszyscy chcecie wiedzieć. Faktem jest, że za każdym razem, gdy Apple wypuszcza nowe urządzenie, czy to iPod, iPhone itp., nowa wersja jest lepsza niż poprzednia, jednak nie można tego powiedzieć o iPadzie 3. Tak, ma wiele nowych, imponujących funkcji, ale jak szybko jest z iPada 2?

Aby udzielić tej odpowiedzi, przeprowadzono badanie porównawcze, aby dowiedzieć się, jak szybko iPad 3 naprawdę różnił się od iPada 2 i czy było to coś do przechwalania się. Biorąc pomysł z badania porównawczego przeprowadzonego przez Erica Franklina z CNET, zespół wziął iPada 3 i iPada 2 i przeprowadził kilka testów na obu urządzeniach, testy, które określały, jak szybko urządzenia wykonały funkcję, o której im powiedziano. Używano następujących modeli iPadów: iPad 2 (Wi-Fi, 16 GB) i iPad 3 (4G, 32 GB).

Było wiele testów, które zostały uruchomione na obu urządzeniach, a czas, jaki zajęli, aby wykonać tę funkcję, również został zauważony. Testy, które były;

1. czas ładowania

Jednym z najprostszych sposobów sprawdzenia szybkości iPada jest spojrzenie na czas jego ładowania. Liczba użytkowników iPada, którzy faktycznie wyłączają swoje urządzenia, może być mniejsza, jednak patrząc na czas ładowania tabletu, można zobaczyć, jak szybki jest jego procesor. Ta sama aplikacja została pobrana na oba iPady, a następnie została przełączona w tryb samolotowy, a następnie wyłączona. Przycisk zasilania został naciśnięty, a czas był oznaczony, dopóki nie pojawił się ekran blokady.
Wynik: czas rozruchu iPada 3 wynosił 27 sekund, a iPad 2-14 sekund.

 

2. kodowanie iMovie

Dwa 30-minutowe klipy zostały nakręcone przednimi i tylnymi kamerami obecnymi na iPadzie, a następnie klip nagrany z przedniej kamery został wyeksportowany z każdego iPada do kamery o rozdzielczości 720p, a proces był zsynchronizowany, dopóki nie został ukończony. To samo zrobiono z filmem nagranym z tylnych kamer iPadów.
Wynik: eksport wideo z przedniej kamery do 720p dla iPada 3 wyniósł 26 sekund, a dla iPada 2-32 sekundy. W przypadku tylnych kamer odczyty te wynoszą 32 sekundy dla iPada 3 i 37 sekund dla iPada 2.

3. Pobieranie aplikacji

Trzy różne gry zostały użyte, aby sprawdzić, czy aplikacje ładują się szybciej na iPadzie 3 lub iPadzie 2. Różnica między grami polegała na tym, że jedna z nich była prosta, druga HD, a druga gra była znana z tego, że zajęła dużo czasu. Czas został oznaczony i zatrzymany, gdy aplikacje zostały w pełni uruchomione.
Wynik: oba iPady nagrały 6 sekund dla prostej aplikacji do gier, 10 sekund dla ostatniej aplikacji i dla aplikacji HD; to było 3 sekundy dla iPada 3 i 4 sekundy dla iPada 2.

4. Prędkość pobierania aplikacji przez Wi-Fi

A 23. 8 MB zostało pobranych przez Wi-Fi z iPada znajdującego się 5 do 7 stóp od routera, a czas został oznaczony, gdy tylko kliknięto opcję „Zainstaluj aplikację”, aż ikona aplikacji się zapaliła.

Wynik: iPad 3 trwał 22 sekundy dla całego procesu, a iPad 2 trwał 26 sekund.

Więc zapoznałeś się z wynikami przeprowadzonych testów. Widać, że iPad 3 nie jest dużo szybszy niż iPad 2. Jeśli jednak chcesz doświadczyć wyświetlacza Retina i innych funkcji, iPad 3 jest dla ciebie. Dzięki tym wszystkim funkcjom nic dziwnego, że sprzedaż iPada rośnie bardziej niż iPod.